Neboli záznamové kamery do auta začínají být v dnešní uspěchané době čím dál tím více populárnější. Důvodem je přibývající počet sporně nebezpečných momentů a dopravních nehod. DVR kamera se instaluje na čelní sklo v interiéru vozidla. Doporučujeme kamery napevno instalované, co nejméně viditelné, zpravidla integrované do zpětného zrcátka anebo těsně pod něj. Jde o to, aby řidiči kamera nepřekážela ve výhledu z vozu a nepoutala pozornost zlodějů.

Parametry DVR kamer – dle čeho vybírat

Doplňkové funkce – zajímejte se o kamery, které nejen umí nahrát provoz, ale i navíc dokážou zaznamenat GPS souřadnice. To pomůže s lokalizací záznamu a lepším dokazováním nahrané situace.

Další funkcí, která by neměla být opomenuta je pohybový G senzor. To znamená, že kamera se umí sama spustit a automaticky nahrát záznam ve vašem zaparkovaném voze, například v případě kontaktu při nacouvání jiného vozidla.

Rozlišení záznamu při nahrávání

Nejčastěji jsou kamery vybaveny rozlišením HD (1280×720) nebo u lepších kamer FULL HD (1920×1080). Jednoznačně doporučujeme FULL HD kvalitu, kde je ovšem nutné myslet na to, že při full HD záznamu je nezbytné volit vetší SD kartu na který se záznam ukládá. Co se týká objektivu, doporučujeme hledat řešení se stabilizací, široko-úhlovou čočkou a se záznamem od 30 a více snímků za sekundu.

Naše kamery instalujeme tzv. skrytou montáží, to znamená, že nejsou viditelné žádné kabely nebo trčící nabíječky. Vše ladí s interiérem vozidla. Kamera se spouští automaticky po nastartování vozu. záznam se cyklicky nahrává na vloženou SD kartu, která obvykle není součástí balení.

Univerzální kamery

OEM kamery dle typu auta

Nevíte, jak vybrat správnou kameru? Zašlete nám informaci o svém vozidle…nabídneme vám řešení.