Pískování (leptání) autoskel kódem VIN nebo unikátním kódem

 • kódování je možné vašim unikátním kódem, který si sami určíte nebo VIN kódem
 • kód může obsahovat minimálně 7 znaků a maximálně 17
 • příklad – Vašeho kódu 15 znaků: MAZEL-AUDI-2011
 • příklad – VIN kódu: TMBGL21U1Y1234567
Znaceni autoskel

Jaký kód označit na skla vozidla a další otázky

Co je číslo VIN?

Číslo karoserie, mezinárodně označované jako VIN (Vehicle Identification Number), je jedinečným celosvětovým identifikátorem vozidla. Obsahuje rovněž mnoho informací o vozidle, jako o jaký motor se jedná, typ karoserie, převodovka a následně výrobní číslo.

Proč vyznačit VIN na skla automobilu?

Jsou pro i proti.

Pro: Jeho neodstranitelným vyznačením na všechna skla vozidla zajistíte, že policie nebo veřejnost může kdykoliv prokazatelně identifikovat vozidlo, a to i v případě, že je uzamčené – většina vozidel má již VIN kód viditelný za předním sklem vozidla. Zloděj rovněž musí vyměnit všechna okna v případě, že se rozhodne vozidlu zaměnit identitu – zaměnit VIN čísla na karosérii za jiná.

Proti: Podle VIN kódu si případný zloděj s dobrými znalostmi může naprogramovat klíč k vozu nebo si pořídit vlastní řídící jednotku, která bude mít odblokovaný originál imobilisér, nebo rozkódovat přesně co vozidlo obsahuje, to znamená mnohdy běžně neidifikovatelné údaje, jako obsah motoru, výbavu vozu (ABS,ESP) atd.

Pokud se rozhodnete VIN kód na svém vozidle zakrýt, označte si skla svým vlastním kódem a v případě krádeže vozu jej jednoduše nahlásíte Policii pro snažší dohledatelnost Vašeho vozu.

Proč nemají zloději rádi označená skla?

Jeden z prvních kroků po krádeži vozidla je změna jeho identity a tou je i změna ji označených autoskel. Vyznačení kódu na střešním okně už znamená téměř neřešitelný problém.

Dávají pojišťovny slevy?

Ano. Na vozy označené kódem dávají pojištovny slevu, ovšem podmínky za kterých pojišťovny slevu dávají jsou individuální. Kontaktujte zástupce pojišťoven s dotazem na jimi poskytované slevy.

Ceník značení skel včetně aplikace pískováním

Cena obsahuje 21% DPH.

Tabulka cena za 1 označení vozidla – pískováním

6 ks až 10ks oken (přední,zadní, až 8ks bočních) 1.190,– Kč
12ks oken (přední,zadní, 10ks bočních) 1.390,– Kč
1ks okna – 1ks 150,– Kč
Cena sady pro samoaplikaci – včetně leptací pasty a návodu, 6ks šablon 599,– Kč
Cena šablony navíc – 1ks 90,– Kč
Zasíláme i na dobírku. Cena poštovného nebo PPL 125,– Kč

Při objednání nezapomeňte uvést !

 • Váš unikátní kód který si sami určíte nebo VIN kód opsaný z vozidla (je uveden i v malém TP)
 • kód může obsahovat minimálně 7 znaků a maximálně 17
 • příklad – 15 znaků: MAZEL-AUDI-2011

Produkt CEBIA – EUROVIN OCIS

 • používá pro označení vozidla identifikační číslo karoserie vozidla – VIN = identifikátor jednoznačně popisující identitu vozidla, obsahuje vždy 17 alfanumeric­kých znaků
 • je nutné objednat výrobu šablon dle VIN konkrétního vozidla – dodáváme do 3 pracovních dnů
 • sada obsahuje 10 šablon k pískování 10 oken
 • Značení spočívá ve vypískování vnějších identifikačních znaků na skla vozidla, vylepení dvou samolepicích etiket OCIS, vystavení Osvědčení o registraci údajů o vozidle do Systému OCIS (vzor – Osvědčení, Certifikát) a identifikační karty OCIS

Cílem Systému OCIS je snižovat počet odcizených vozidel, nalézat tato odcizená vozidla a navracet je původním majitelům.

Registrace vozidla v Systému OCIS nabízí majiteli vozidla pokrádežový servis pracoviště HelpDesk OCIS v případě odcizení vozidla. Jako příklad těchto služeb uveďme dopravu nalezeného vozidla ze zahraničí. Doprava, respektive cena dopravy odcizených vozidel nalezených mimo republiku, je často tak drahá, že řadě motoristů znemožňuje navrácení vozidla. A právě tato doprava vozidla zpět do ČR je klientům Cebia, spol. s r.o. plně hrazena.

 • Cebia sada eurovin 1 800,– Kč.
 • Registrace 300,– Kč.


Cebia sada eurovin