SAFETRONIC

SAFETRONIC je zabezpečevací zařízení, které zamyká řadicí páku zcela automaticky. Zamkne řadicí páku při vytažení klíčku ze zapalování a zařazení zpátečky u mechanické převodovky nebo polohy P u převodovky automatické. K odemknutí stačí přiložit čip na určité místo v interiéru vozidla. Toto místo není v interiéru nikterak rozpoznatelné a může být kdekoliv, kde si jej majitel auta přeje.

SAFETRONIC nemá žádné vnější prvky, které by zasahovaly do interiéru vozidla. Ovládá se pouze při odblokování řadící páky pomocí bezkontaktního či­pu.

Řídicí jednotka dává pokyn k zablokování řadící páky po vytažení klíčku ze zapalování při zařazeném zpětném chodu u manuální převodovky nebo při poloze Parking u automatické převodovky. Pro odblokování musí řidič použít bezkontaktní čip, který přiloží na určité místo v interiéru vozidla. Pod tímto místem se skrývá identifikační modul, který ověří oprávněného uživatele. Bez řádné identifikace není možno zařízení odblokovat.

Zámek SAFETRONIC je nenápadný. Nemá žádné vnější prvky, které by zasahovaly do interiéru vozidla. Má natolik sofistikované softwarové vybavení, že zcela odstraňuje jakoukoli možnost chybné manipulace nebo nechtěného uzamčení vozidla během jízdy či při zastavení na křižovatce.

Byl vyvíjen tři roky a na jeho výrobu jsou použity speciální elektronické a mechanické součástky, které jsou schopny pracovat v extrémních klimatických podmínkách od minus 40 do plus 120°C. Zkoušky byly provedeny na 100 000 cyklech bezchybného provozu. Tento bezpečnostní systém se nedá demontovat, rozbít ani zmrazit kapalným dusíkem.

SAFETRONIC montáží ani jiným způsobem neomezuje garanční podmínky vozu.

Seznam vozidel, které lze uzamknout zařízením SAFETRONIC – Audi, Chrysler, Ford, Mercedes, Seat, Škoda, Volvo, VW.

  • Construct – Safetronic – cena 13.320,– Kč včetně montáže a DPH + pískování autoskel VIN kódem zdarma