Imobilizéry jsou dnes již standardně dodávány do většiny nových vozů. Tyto imobilizéry jsou pevně spojeny s řídícím počítačem, který ovládá celý systém. Když řídící jednotka zjistí, že systém nebyl deaktivován vsunutím originálním klíčem s čipem, neumožní nastartování vozu zamezením přívodu elektrického napětí do čerpadla či do startéru vozu. Nevýhodou originálních imobilizérů je, že se dají lehce překonat výměnou řídící jednotky vozu, kterou si může zloděj k danému typu vozu rovnou přinést.

Námi nabízené imobilizéry jsou zapojovány na nezávislé okruhy elektrického systému vozidla. To případnému zloději vozu značně komplikuje situaci, neboť vozidlo nenastartuje pouhou výměnou řídící jednotky vozidla (jako tomu stačí u originál imobilizéru), ale bude muset počítat s nutností odblokovat domontovaný imobilizér. Proto tedy doporučujeme systém namontovat i na vozidlo, které je již originálním imobilizérem vybaveno.

Zabezpečení auta proti krádeži-IGLA

Banner-Author

Topra IMO (6.990,- Kč)

Jedná se o zabezpečení a ochranu vozidla proti nastartování neoprávněnou osobou. Vše jednoduše zajistí pomocí dálkového ovladače s komfortní funkcí SMART. Umí hlídat i zneužití nebo okopírování originálu vašeho klíče. Vše se děje automaticky, stačí mít ovladač T IMO u sebe.

Pokud je ovladač v dosahu vašeho vozidla (cca 5m), imobilizérse automaticky deaktivuje, když ovladač v dosahu není, imobilizér je aktivní a blokuje nastartování vozidla na dvou nezávislých místech. Dále je možné provést de-imobilizaci na základě zasnímání E-karty na předem stanovaném místě palubní desky vozidla. Toto místo není viditelně označeno, víte o něm jen vy jako majitel vozidla. Imobilizér T IMO umožňuje i protiúnosový režim – po vzdálení dálkového ovladače od nastartovaného vozidla proběhne imobilizační sekvence se zablokováním vozidla na jejím konci. Ovladač je vybavený pohybovým senzorem, což značně prodlužuje životnost baterie v ovladači. Ve vozidle umíme blokovat 2 na sobě nezávislé obvody, nutné k nastartování nebo pro provoz životně důležitých systémů vozidla například v motorové části vstřikovače, řídící jednotky, brzdová pedál, spínací skříňku, startovací obvod, převodovku atd. záleží na typu a konfiguraci vozidla. Od konkurence se odlišujeme precizním a skrytým provedením, tzn. veškeré vodiče jsou maskovány v originálních svazcích ve vozidle a jsou použity původní pásky jako z výroby vozidla. Vše je tedy na první i druhý pohled skryté. To vše velice znesnadňuje překonání systému.

POPIS SYSTÉMU:

 • 2 OKRUHY BLOKOVÁNÍ (startovací obvod + jeden další navíc)
 • dálkové ovladače s komfortní funkcí SMART a pohybovým senzorem
 • E-karta
 • nouzová deaktivace PIN KÓDEM
 • aktivační čas po vypnutí zapalování 30 sekund nebo 120 sekund
 • možnost deaktivace imobilizéru až po otevření dveří
 • systém umožňuje naprogramovat maximálně 3ks dálkových ovladačů a 3ks E-karet
 • poplachový výstup (siréna nebo GSM pager)

Montáž trvá dle typu vozidla a jeho výbavy CCA 4-5 HODIN. Tento systém je odolný vůči kopírování i načtení originál klíče.

Výhody:

 • jednoduché používání, o nic se nestaráte
 • zabrání krádeži i při okopírování nebo načtení originál klíče
 • skrytá instalace (vše skryto v originál svazcích)

Nevýhody:

 • ovladače jsou závislé na baterii, je nutné cca jednou za rok měnit
 • tak jako každý alarm má odběr z baterie vozidla na rozdíl od VAM systém, nedoporučujeme na vozidla která dlouhodobě stojí.(14 dnů a déle)
 • Imobilizér Topra IMO cena s montáží a DPH: 6.990,- Kč cena pro obvyklá vozidla

Levná alternativa k imobilizéru:

Skrytý vypínač – standardní

Tajný vypínač

Osvědčená a nejlevnější varianta přerušení přívodu elektriky do zapalování bezpečnostním relátkem. Možnost blokovat například startér, zapalování, elektrické čerpadlo.

Tajný – skrytý vypínač doporučujeme jako doplněk k již stávajícímu zabezpečení například k zámku řazení Defend Lock, Defend Hook, Construct nebo autoalarmu. Například immobilizér dodávaný do automobilu již z výroby jako sériové zabezpečení nepředstavuje pro zkušeného zloděje žádnou překážku. Skrytý vypínač je jistou alternativní formou překážky proti odcizení vozidla.

 • Cena: 1200,- Kč až 1800,– Kč včetně montáže a DPH.

 

Opravy originál imobilizérů výroba a oprava auto klíčů.

Provádíme veškeré opravy elektroniky vozidel. Kódování klíčů, opravy dálkového ovládání centrálních zámků a deaktivace, vyrušení imobilizérů. Oprava zamykání. Zjištění elektronických závad jednotek vozidel: Škoda, VW, Seat, Fiat, Renault, Peugeot, Citroën, Hyundai, Kia, Subaru, Opel.