DOPORUČUJEME: bezporuchové a nejčastěji montované autoalarmy s vestavěným pagerem

Autoalarm Magicar M1090 – alarm / pager / dálkový start

NOVINKA

Základní ovládání alarmu Magicar M1090

Alarm je vybaven dvoucestným dálkovým ovladačem s LCD displejem, jehož pomocí může uživatel klasicky ovládat vozidlo – po stisknutí příslušného tlačítka se odemknou / uzamknou dveře, aktivuje / deaktivuje alarm, otevře se kufr a pod. Ovladač bude uživatele okamžitě informovat o případném narušení vozidla, i když je od vozidla vzdálený a neslyší sirénu. Na LCD displeji ovladače se standardně zobrazují ikony oznamující stav vozidla. V případě poplachu ovladač výstražně pípá a vibruje, na displeji zobrazuje narušenou zónu a displej je při poplachu podsvícený červenou výstražnou barvou. Uživatel dokáže prostřednictvím ovladače na dálku ovládat centrální zamykání auta, ale také ostatní komfortní a bezpečnostní funkce alarmu.

Komfortní funkce: Hodinky na DO, dálková kontrola stavu vozidla, dálkové snímání teploty interiéru, upozornění na ponechaná zapnutá světla, dálkové snímání napětí autobaterie, výstup na hlasový modul.

Nové funkce pro Magicar M1090AS:

M1090AS je první alarm oblíbené značky Magicar, který využívá plnohodnotné bezdotykové a bezklíčové ovládání vozidla – tzv. Keyless systém.

Funkce AUTO – Odemykání / zamykání vozidla je řešeno technologií RFID. Znamená to, že alarm pravidelně vysílá rádiový signál určený k identifikaci přiřazeného ovladače. Jakmile se dálkový ovladač dostane do dosahu tohoto signálu (řidič se přiblíží k autu) a proběhne jeho autorizace, alarm se deaktivuje a dveře auta se automaticky odemknou. Po zaparkování vozidla a vzdálení se z dosahu RFID signálu se vozidlo automaticky zamkne a alarm se zaktivuje. Tato technologie umožňuje poměrně přesnou a pružnou odezvu na přítomnost ovladače – odemykání / zamykání reaguje na vzdálenost cca 4–5m. Alarm rovněž umožňuje nastavení Automatického vypnutí vysílání identifikace pomocí RFID. Lze nastavit vypnutí vysílání po 3, nebo 8 dnech nečinnosti alarmu (auto se momentálně nepoužívá, např. v době dovolené) – zmenší se tak odběr alarmu a šetří se napětí autobaterie. Po návratu k autu je poprvé potřeba odemknout ovladačem a vysílání RFID se obnoví.

RFID Magicar

Startování motoru je řešeno rovněž bezklíčovým systémem. Alarm je určen na montáž do vozidla spolu s tlačítkem START/STOP. Tímto tlačítkem bude následně ovládano startování a zastavení motoru. Původní spínací skříňka se při montáži alarmu demontuje a na její místo se namontuje START tlačítko. Alternativně je možné spínací skříňku ponechat – musí se, ale demontovat blokování volantu a elektrické zapojení předělat na START tlačítko. Alarm také umožňuje řešit elektronické odblokování zámku volantu (pomocí vodiče KeySense).

start magicar M1090
Magicar tlacitko start

Funkce dálkového startu:

Magicar M1090AS je vybaven funkcí dálkového startu motoru. Funkce je dostupná pro vozidla s manuální i automatickou převodovkou. Motor lze nastartovat na dálku pomocí dálkového ovladače z pohodlí domova, nebo např. kanceláře. Před jízdou je tak možné vyhřát motor a interiér vozidla (nebo ho v létě vychladit pomocí klimatizace). Délka běhu motoru je nastavitelná.

M1090AS má rozšířené možnosti pro dálkový start:

 • Pravidelné startování – TIMER – tato funkce umožňuje pravidelné startování motoru v 24 hodinových cyklech v přednastaveném čase. Kromě toho lze zvolit pravidelné startování v 4, 8 a 12 hodinových cyklech (první cyklus začíná přímo zapnutím funkce TIMER, nastavený čas se pro zkrácený cyklus nepoužívá).
 • Startování od teploty – alarm lze nastavit tak, aby byl pravidelný start motoru podmíněn poklesem nebo překročením nastavené teploty. Alarm má dva samostatné režimy nastavení vnější teploty pro start motoru – léto a zima. V každém režimu jsou na výběr 3 teploty, anebo je možné funkci úplně vypnout. Funkce je podmíněna zapnutou funkcí TIMER.

Příklad: nastavíme-li 24 hodinový cyklus pravidelného startování a v zimě nastavíme teplotu na 0°C, motor se nastartuje pouze tehdy, bude-li v nastaveném čase teplota nižší než 0°C.

 • Startování při slábnoucí baterii – alarm sleduje napětí autobaterie a v případě poklesu napětí pod 11,5V uskuteční každé 4 hodiny start motoru.

Pozn.: všechny funkce dálkového startu jsou podmíněny nastavením rezervačního režimu. Je-li alarm zapnutý a dojde k poškození nebo ztrátě ovladače, alarm lze vypnout a odemknout dveře vozidla zadáním čtyřmístného bezpečnostního kódu. Kód se zadává vyťukáním na senzor RPS. Nastavení bezpečnostního kódu uživatelem je velmi důležité, předpokládáme-li, že se auto používá bez klíče, kterým by se daly v nouzi dveře odemknout.

 • Pager dosah: 2000 m v místech bez zástavby, 500 m v husté zástavbě
 • Ovladač dosah: 300 m
 • Záruka 3 roky.
 • Autoalarm Magicar M1090 AS cena s montáží a DPH: 9 800,– Kč
 • Autoalarm Magicar M1090 AS CAN BUS cena s montáží a DPH: 10 950,– Kč

Autoalarm Magicar 881A – alarm / pager

NOVINKA

Magicar M881A je základním modelem dvoucestných alarmů Magicar, řady 88×. Alarm vychází z předcházejícího moderního a roky osvědčeného modelu Magicar M871A.

Ve výbavě alarmu je použit nový dálkový ovladač. Na displeji dálkového ovladače M881A se standardně zobrazuje stav auta (zamknuto/odem­knuto), aktivní funkce (Turbo, Auto, Passive, zamykání od zapalování), doplňkové údaje (čas, budík, teplota, napětí autobaterie a baterie ovladače). Během poplachu displej zobrazuje narušenou zónu (otřes, přídavný snímač, dveře, kufr, kapota). Ovladač alarmu během poplachu výstražně pípá a vibruje.

Tento ovladač má, oproti původnímu, nový design, dodává se v černo/modrém provedení.

Další nové vlastnosti dálkového ovladače alarmu Magicar M881A jsou:

 • během běžného ovládání je displej podsvícen modrým světlem
 • při vyvolání poplachu se mění barva podsvícení displeje z modré na červenou
 • zjednodušené nastavování funkce AUTO
 • provádění některých funkcí je popisováno přímo na displeji ovladače – např. při programování nového ovladače displej zobrazí informaci ID LEARN, při prodloužení dálkového startu zobrazí informaci START AGAIN
 • vylepšená komunikace dálkového ovladače s řídící jednotkou
 • zkvalitnění výroby – v ovladači jsou použity kvalitnější součástky

Pozn.: Je-li Vaše vozidlo vybaveno digitální sběrnicí CAN BUS, pro taková vozidla je určen Magicar M881A CAN BUS. Tento model alarmu dokáže potřebné informace získávat a přenášet v digitální formě, což značně sníží zásah do elektroinstala­ce vozu.

 • Pager dosah: 2000 m v místech bez zástavby, 500 m v husté zástavbě
 • Ovladač dosah: 300 m
 • Záruka 3 roky.
 • Autoalarm Magicar 881A cena s montáží a DPH: 6 890,– Kč
 • Autoalarm Magicar 881A CAN BUS cena s montáží a DPH: 7 990,– Kč

Autoalarm Magicar M880AS – alarm / pager / dálkový start

NOVINKA

Magicar M880AS je dvoucestný autoalarm nejvyšší třídy. Jeho základ tvoří osvědčený model Magicar M870AS, který dostal do výbavy nový dálkový ovladač. Tento ovladač má proti původnímu nový design, dodává se v černo/modrém provedení.

Magicar M880AS

Další nové vlastnosti dálkového ovladače alarmu M880AS jsou:

 • při vyvolání poplachu se mění barva podsvícení displeje z modré na červenou
 • zjednodušené nastavování funkce AUTO
 • provádění některých funkcí je popisováno přímo na displeji ovladače – např. při programování nového ovladače displej zobrazí informaci ID LEARN, při prodložení dálkového startu zobrazí informaci START AGAIN
 • vylepšená komunikace dálkového ovladače s řídící jednotkou
 • zkvalitnění výroby – v ovladači jsou použity kvalitnější součástky

Magicar M880 AS je doposud nejlépe vybaveným alarmem z hlediska hardvérového provedení, ale také způsobu obsluhy a možností nastavení. Za povšimnutí jistě stojí následující funkce alarmu Magicar M880AS, které v mnohých jiných alarmech nenajdete:

 • dvojitý odemykací/zamykací impulz centrálního zamykání. Mnoho vozidel blokuje zámky dveří ve dvou polohách. Jestliže první poloha znamená uzamknutí vozidla, druhá blokuje samotný zámek. Anebo, odemknutí jedním impulzem by odemklo pouze dveře řidiče, druhý impulz odemkne zbývající dveře. Dvojité impulzy na centrální zamykání využívá více výrobců s různou funkčností, pokud ale alarm neposkytuje dvojitý impulz, je montáž do těchto vozidel komplikovaná a funkčnost alarmu omezená.
 • odemknutí vozidla na moment dálkového startu. Mnoho automobilů není možné nastartovat pokud jsou zamčené dveře. V takovém případě nelze využívat funkci dálkového startu. M880AS ale dokáže na krátkou dobu auto odemknout a následně zamknout. Řídící jednotka vozidla tedy povolí auto nastartovat, vozidlo je ale nadále plně hlídané.
 • deaktivace otřesového snímače a přídavných snímačů při dálkovém startu. Jestliže takovou funkci alarm neumožňuje, často nelze udržet vozidlo v dálkově nastartovaném režimu, protože dochází ke spouštění poplachů a automatickému vypnutí motoru. Jedním z řešení je snížení citlivosti anebo vypnutí vnitřních senzorů, čímž ale omezujete zabezpečení vozidla. Magicar M880AS umožňuje nastavit citlivost snímačů, které se ale zároveň při dálkovém startu automaticky deaktivují.
 • nastartování vozidla při poklesu pod nastavenou teplotu okolí. Všechny lépe vybavené alarmy s dálkovým startem už několik let poskytují funkci ověření teploty v interiéru vozidla. Pouze nejnovější generace alarmu Magicar vzájemně kombinuje sledování teploty v interiéru a dálkový start.

Jestliže Vaše vozidlo používá tovární alarm, který nelze deaktivovat analogovým impulzem, resp. korektním odemknutím vozidla a zároveň chcete zachovat jeho funkčnost, je možné, že budete potřebovat rozšířenou verzi tohoto alarmu – připravenou na komunikaci s digitální sběrnicí CAN BUS

 • Pager dosah: 2000 m v místech bez zástavby, 500 m v husté zástavbě
 • Ovladač dosah: 150 m
 • Záruka 3 roky.
 • Autoalarm Magicar M880AS cena s montáží a DPH: 8 150,– Kč
 • Autoalarm Magicar M880AS CAN BUS cena s montáží a DPH: 9 290,– Kč

Doplňky k alarmům Magicar

(ceny včetně montáže a DPH)

 • Náklonové čidlo TIL400: 1 050,– Kč
 • Mikrovlné čidlo MWS2: 990,– Kč
 • Ultrazvuková čidla UL 100: 800,– Kč
 • Can Bus převodník Magicar can R/S : 2490,– Kč
 • Can Bus Magicar : 2240,– Kč

Ukázka na Škoda Superb II – Dálkový start od Auto TOPRA