Autoalarmy Jablotron Athos

Spolupráce Auto TOPRA a JABLOTRON

Na vývoji autoalarmu Jablotron Athos se podílela i Auto TOPRA.
Jako jedna z předních firem v oblasti zabezpečení vozu jsme spolupracovali na vývoji nového autoalarmu Jablotron Athos přímo s výrobcem Jablotron. Zkušební jednotku jsme testovali více jak rok na našem vozidle, reporty a návrhy k vylepšení jsme zasílali výrobci, až vznikl bezkonkurečně nejlepší a předeším nejméně poruchový autoalarm na českém trhu: Jablotron Athos.

Jablotron Athos CA-1802 Athos – GSM alarm / pager

Autoalarm Jablotron Athos s integrovaným GSM komunikátorem.

Autoalarm Jablotorn CA-1802

GSM autoalarm Jablotron Athos CA-1802 kombinuje zabezpečení automobilu, imobilizér a přenos poplachové informace na mobilní telefon. Autoalarm je možné ovládat vlastními dálkovými ovladači nebo k jeho ovládání využít původního dálkového ovládání automobilu. Ovládání je možné i z nastavených mobilních telefonů pomocí textových zpráv nebo také pouhým prozvoněním.

Autoalarm reaguje na otevření dveří, zapnutí klíčku zapalování, otevření kufru nebo kapoty a na zapnutí spotřebiče ve vozidle (pokles napětí). K autoalarmu je možné přiřadit také bezdrátové detektory, které mohou střežit prostor vozu nebo jeho okolí (garáž, karavan a podobně). Pro snadnější přístup například do garáže lze u těchto detektorů nastavit zpoždění poplachu. Při poplachu je aktivována siréna, jsou odeslány SMS zprávy o narušení a dojde k zavolání na přednastavená telefonní čísla (možno kombinovat sms+volání nebo pouze sms či volání). Texty SMS obsahují podrobnou informaci o zdroji a typu narušení, datum a čas. Pro snadnou komunikaci je možno měnit texty, které alarm zasílá.

Poplachová SMS pak může mít podobu např: Nase Octavia hlasi: viko kufru, naruseni, cas: 02:27:50, 10.05.2011

Imobilizační obvod alarmu lze přerušit příkazovou SMS a znemožnit tak použití vozu v době, kdy dojde například ke zcizení klíčů. Autoalarm Jablotron Athos 1802 je možno doplnit o handsfree HF-03, která umožňuje komunikaci s posádkou vozu. Pomocí HF-03 lze volat až na 4 přednastavená čísla a přijímat hovory z jakéhokoliv telefonního čísla. V době poplachu je možné poslouchat, co se ve vozidle děje. Na dotaz odešle SMS o momentálním stavu vozidla – uzamčení, stavu klíčku a podobně. Při použití předplacené SIM karty pravidelně dohlíží na zůstatek kreditu. Jablotron Athos CA-1802 kontroluje stav palubního akumulátoru a hlásí jeho vybití. Má vlastní záložní zdroj BB-02, který v případě výpadku hlavního napájení nebo poklesu pod kritickou hodnotu začne zálohovat funkce autoalarmu (kromě houkání sirény). V případě připojení handsfree HF-03 je zálohována i hlasová komunikace.

Autoalarm Jablotron Athos Ca-1802 má velké množství volitelných funkcí, které je možno nastavovat pomocí programovacích SMS nebo i přístupem přes chráněnou webovou stránku GSMlink s heslovaným přístupem.

Autoalarm Jablotron Athos CA-1802 je záruka kvalitního zabezpečení vozu.

 • Záruka 5 let
 • Cena Jablotron Athos CA-1802 – 8.900,– Kč včetně montáže a DPH

Doplňky k Jablotron Athos CA-1802

(ceny včetně montáže a DPH)

 • CAN BUS modul MCB-01 – pro připojení většiny nových aut: 1 190,– Kč
 • Náhradní klíčenka – ovladač: 300,– Kč
 • Lokalizační SIM karta (pult centrální ochrany): ZDARMA
 • Náklonové čidlo: 1 050,– Kč
 • Mikrovlné čidlo: 990,– Kč
 • Ultrazvuková čidla: 800,– Kč
 • Detektor tříštění skel 1 450,– Kč
 • Hands Free pro odposlech: 1 590,– Kč
 • Detektor pohybu: 1 390,– Kč

Jablotron Athos CA-1802 Uživatelský manuál


Jablotron Athos CA-1803 – GPS – GSM alarm / pager

Vlajková loď firmy Jablotron. GSM / GPS autoalarm

 • Satelitní vyhledávání s alarmem s možností vedení elektronické knihy jízd.
 • Systém umí lokalizovat vaše vozidlo – určit jeho polohu s přesností na 1 metr!
CA – 1803 ATHOS

Autoalarm Jablotron Athos CA-1803 má shodné vlastnosti jako model CA-1802, je však navíc vybaven modulem GPS (Global Positioning System). Ten je integrován přímo uvnitř řídící jednotkyautoalarmu. Modul GPS umožňuje přesné sledování pohybu vozidla prostřednictvím satelitního systému. Informace z GPS obsahuje údaj o zeměpisné šířce, zeměpisné délce, nadmořské výšce a rychlosti pohybu. Tyto údaje lze získávat přímo na dotaz SMS nebo je sledovat prostřednictvím internetové aplikace GSMlink. Autoalarm Jablotron Athos 1803 má vnitřní paměť na zápis několika tisíc poloh. Tyto údaje pak lze vyčítat a použít pro sledování provozu vozidla za několik dnů dozadu, případně data využívat pro knihu jízd.

Sledování provozu u Jablotron Athos 1803

Funkce je dostupná prostřednictvím internetové stránky GSMlink. V nastavení autoalarmu je možné si zvolit, jak často má při jízdě zapisovat body, kterými vůz projíždí. Ty pak z autoalarmu vyčítat s přesným časem a informací o rychlosti. Každý ze zápisů lze zobrazit v mapě. Zápisy jsou po naplnění paměti přemazávány od nejstarších zápisů – volitelné.

Kniha jízd u Jablotron Athos 1803

Pro sledování vozidel lze využít služby Kniha jízd, která umožňuje například u firemních vozidel automaticky stahovat informace o jednotlivých jízdách vozidla. Tyto jsou pak prostřednictvím internetových stránek se zabezpečeným přístupem možné zobrazit v textové podobě nebo i zobrazením v mapě, kde je zobrazena celá vybraná trasa od startu do cíle. Služba Kniha jízd je placenou, ale velmi dostupnou službou, jejímž výstupem je datový soubor provozu vozidla, který lze využít pro účetnictví.

Navigace a nastavení u Jablotron Athos 1803

Informace z modulu GPS o přesné poloze jsou za jízdy (zapnutý klíček zapalování) přenášeny bezdrátově pomocí modulu Bluetooth z autoalarmu. Tyto informace lze využít pro kapesní počítač nebo mobilní telefon a ve spolupráci s navigačním software využít pro navigaci při jízdě. Bluetooth komunikaci je možné využít také pro nastavování parametrů autoalarmu pomocí JAVA aplikace přímo z vozidla.

dálkového střežení REX

Pro získání vyšší jistoty zabezpečení je možné autoalarm Jablotron AthosCA-1803 zapojit do systému dálkového střežení REX nebo OKO2. Poplachy z vozidla jsou v tomto případě přenášeny také na pult nepřetržitého dohledu, který v případě napadení zajistí zásah vedoucí k záchraně vozidla. Po zapojení do systému REX nebo OKO2 získává zákazník významnou slevu na pojistném a možnost zobrazení vozidla do map na internetu. Více informací naleznete na www.e-rex.cz nebowww.oko2.cz.

Autoalarm Jablotron Athos CA-1803 nabízíme levněji i bez dálkových ovladačů, které nejsou potřeba, pokud máte stávající originální dálkové ovládání vozu.

 • Záruka 5 let
 • Cena Jablotron Athos CA-1803 – 12.450,– Kč včetně montáže a DPH

Doplňky k Jablotron Athos CA-1803

(ceny včetně montáže a DPH)

 • CAN BUS modul MCB-01 – pro připojení většiny nových aut: 1 190,– Kč
 • Náhradní klíčenka – ovladač: 300,– Kč
 • Lokalizační SIM karta (pult centrální ochrany): ZDARMA
 • Náklonové čidlo: 1 050,– Kč
 • Mikrovlné čidlo: 990,– Kč
 • Ultrazvuková čidla: 800,– Kč
 • Detektor tříštění skel 1 450,– Kč
 • Hands Free pro odposlech: 1 590,– Kč
 • Detektor pohybu: 1 390,– Kč

Jablotron Athos CA-1803 Uživatelský manuál

Ceník služeb dispečinku REX