fbpx

Novinka na trhu – blokování volantu Block SHAFT

Auto TOPRA zavádí na trh novinku v oblasti mechanického zabezpečení vozidel. Jistě jste již zaslechly o zámku Zeder lock, který se již delší dobu celkem úspěšně montuje na Slovensku. Nyní přinášíme s naším partnerem Block Shaft CZ s.r.o. na trh obdobu tohoto zámku, který se vyrábí v Itálii již 15 let, materiál na něj použitý je výhradně ze zemí EU, kde je řádně certifikován a schválen pro montáže do téměř všech typů osobních vozidel i mnoha typů dodávek.
Pozvánka na Pragoalarm 2011

Chcete mít bezpečně chráněno svoje vozidlo před odcizením? Představujeme Vám BLOCK SHAFT, nejnovější a nejbezpečnější mechanické zařízení proti krádeži na českém a slovenském trhu. Instalace Block Shaft

Jde o systém blokování volantu, Block Shaft je prakticky neviditelný, neboť je pevně zabudovaný do sloupku řízení, činí nedobytné Vaše vozidlo, aniž by změnilo jeho vzhled a žádným způsobem nezasahuje do konstrukčních vlastností vozidla.

Vozidla vybavena tímto zabezpečením jsou pro zloděje téměř nepřekonatelné.
Překonání tohoto zabezpečení je možné pouze v případě, že po celou dobu krádeže budou otevřené přední dveře, aby byl zloděj schopný na místě samém demontovat volant, plasty, kabely, několik šroubů které jsou zalité tekutým kovem, vybrat sloupek řízení a nahradit jej stejným typem sloupku řízení , který si musí donést sebou. Tyto úkony trvají několik hodin tudíž i pro zkušeného a šikovného zloděje je auto s tímto zabezpečením zcela nezajímavé.

Jeho velkou výhodou oproti zámku Zeder lock je to, že klíč zámku Block Shaft zůstává celou dobu jízdy zasunut v těle zámku a tím je uživatel při odchodu z vozidla nucen zámek Block Shaft zamknout a poté teprve klíč vyjmout, což zajišťuje nutnost zámek uzamykat a tím bránit majitele vozidla před skutečným odcizením vozu. Již jsme zaznamenali mnoho případů, kdy bylo odcizeno vozidlo majiteli, který zámek převodovky Defend lock prostě nezamykal kvůli zapomětlivosti a zloděj tak neměl žádnou překážku. To je pak zbytečná investice. Na to výrobce Block Shaft myslel a následně se to samozřejmě zalíbilo i pojišťovnám, které tak mají jistotu, že zámek bude uzamčen. Tím na něj poskytují na vysoké slevy z pojištění krádeže vozu. V EU je to celá řada pojišťovacích ústavů, u nás jsou nyní slevy v jednání s jednotlivými pojišťovnami, prozatím slevu 10% garantuje ČSOB pojišťovna.

Klic Block Shaft

Produkt je vyráběn v Itálii, kde funguje 15 let a za toto období obsadil trh na 80 %. Italský výrobce expeduje 1.000 ks týdně tohoto zabezpečení po celé Itálii.

Za celou dobu svojí existence na trhu bylo nahlášeno odcizení vozidel s tímto zabezpečením v počtu pouze 2% z celkových prodaných ks. Z tohoto celkového procentuálního počtu odcizených vozidel bylo prokázáno několik pojišťovacích podvodů, což znamená, že v účinnosti je toto zabezpečení špičkou na trhu.

Současně je na území Itálie, kde je produkt Block Shaft vyráběn, díky němu zaevidováno od r. 1996 neúspěšných 973 pokusů o krádež vozidel.
Jelikož se jedná o novinku na tuzemském trhu evidujeme prozatím pouze 1 neúspěšný pokus o krádež vozidla se zámkem Block Shaft.

Stránka produktu Block Shaft:

https://www.topra.cz/…i/blockshaft

Stránky výrobce Block Shaft:

www.blockshaft.it

Instalace Block Shaft exlusivne v Auto TOPRA

Naše střediska jsou všechna odborně zaškolena do montáží systému blokování volantu Block Shaft a neodpadá tím tedy záruka nového vozu. V případě poruchy na sebe veškerou zodpovědnost bere výrobce a poskytuje na celém území EU zákaznický servis a to následovně:
( Kontakty na zákaznický servis naleznete zde: http://www.blockshaft.cz/…icky-servis/ )

  • naložení vozu a převoz do nejbližšího asistenčního centra
  • zajištění náhradního vozidla
  • v případě, že by porucha a následná oprava způsobila prodlení delší než 6 hod, poskytuje firma zajištění ubytování a kompenzaci nákladů v souvislosti s ubytováním do výše 160 EUR.

Certifikát Block Shaft pro Auto TOPRA

Certifikat Block Shaft pro Auto TOPRA

 

Top