Přestavbové Xenonové sady

Xenonová sada

Profesionální sady HID Eagle na přestavbu všech klasických halogenových světlometů na xenony – přestavbové sady slouží k výměně stávajícího halogenového osvětlení za xenonové výbojky. Není potřeba žádných zásahů do originálních světlometů, ani elektroinstalaci vozidla.Xenonové výbojky mají stejné patice pro uchycení ve světlech jako originální halogenové žárovky, elektroinstalace ovšem obsahuje převodníky vysokého napětí a tak doporučujeme odbornou montáž v našem servisu. U těchto typů Xenonů nezaručujeme průchodnost na STK !!!

Během času se nám dostalo pod lupu mnoho sad nabízených na českém trhu, po zkušenostech a testech jsme zvolili výrobce HID – Eagle. U těchto sad je maximalní životnost + maximální bezpečnost a kvalita zpracování.

Teploty hoření

Xenonové výbojky se vyrábějí v rozmezí teplot 4300 až 12000 Kelvinů, bývají i speciální výbojky s teplotou 30000K, nejlepší z celé této škály jsou výbojky 8000K. Tato teplota hoření xenonů produkuje jasné bílé světlo s velmi jemným nádechem modré.

Technická specifikace sady

  • Spotřeba: xenon 35W
  • Životnost: 3000–3500hodin
  • Pracovní teplota: –40 až 105 C
  • Barva: 8000K
  • Patice: H1/H7/H4-skladem, ostatní méně časté patice na objednávku
  • Jiné dostupné sady: H3/H11/HB3/HB4/HB2-bixen/HB5-bixen/D2S/D2R/­H7R/H8/H9/H10/H13

Specifikace sady H4:

Tato sada je ve více variantách, často se nás ptáte jakou sadu volit v tomto případě. Vozy s tímto typem žárovky často mají v jedné žárovce jak dálkové tak i potkávací světlo (výjimkou je, že auto s touto paticí h4 má zvlášť žárovku pro dálkové a zvlášť pro potkávací, ale i tento případ je řešen sadou H4–1). Ostatní již zmíněné dvouvláknové žárovky je možno nahradit v koncepci sad H4–2, H4–3, H4–4.

Nejlevnější z těchto variant je H4–2, jedná se o sadu kde se na patici nachází xenonová výbojka pro potkávací světla a halogenová žárovka pro dálková světla. Tato sada je nabízená v stejném cenovém rozpětí jako sady H1 a H7.

Další sada v pořadí je sada H4–3, kterou mnozí z Vás znají pod názvem BI-XENONY. Tato sada promítá jak dálkové, tak i potkávací světlo v provedení xenon. Funguje na principu posunu ohniska xenonové výbojky a tím projekci xenonového světla. Laicky by se to dalo popsat následovně, před výbojkou je metalická clona která světlo lomí. Výbojka se pohybuje, takže při přepnutí se výbojka například zasune a světlo je projektováno do dálky.

Poslední variantou je sada H4–4, tato sada je ze všech variant nejdražší, na jedné patici obsahuje zvlášť xenonovou výbojku pro potkávací světla a zvlášť xenonovou výbojku pro dálkové světla.

  • Cena: 2 800,– Kč včetně montáže a DPH. (H1, H7)
  • Cena: 3 800,– Kč včetně montáže a DPH. (H4 – s elektromagne­tickou clonou)
Xenonová sada Xenonová sada v praxi